Erdem Taşkınsu

Sosyolog-Aile Danışmanı-Pozitif Psk.Temel Danışmanı(PPT)-Eğitmen-Konuşmacı

Erdem Taşkınsu’nun Hayatı
Sosyolog, Aile Danışmanı, Pozitif Psikoterapi Danışmanı, Yaşam Koçu
ww

Konuşmacı, Eğitmen

Kişisel Gelişim, Erdem Taşkınsu için, bir meslek ya da sonradan gelişen bir farkındalığın çok ötesinde, küçükten başlayan bir yolculuk, aşk ve tutku…
Lise yıllarında, Tony Buzan’nın eserleri ile tanışmasıyla, hafıza ve beyin eğitimine yoğun ilgi duymaya başladı ve bu konularda eğitimler almaya başlayarak, kişisel gelişim sürecindeki eğitim yolculuğu başladı. Bu dönemde hafıza ve beyin üzerine otorite isimlerden bir çok eğitim aldı.  İlk kişisel gelişim konferansını ‘’Hafıza ve Zeka’’ üzerine, yaptığında henüz 19 yaşında idi..

İlk verdiği eğitim, 20’li yaşlarda Başkent Halk Eğitim Merkezinde Milli Eğitim Bakanlığı onaylı hızlı okuma, hafıza teknikleri oldu. 2 yıl boyunca verilen  usta öğretici unvanıyla, öğreticim sürecine başladı.  Bu dönemde TRT’nin uzman konuğu olarak kişisel gelişim programları yapmaya başladı.

Henüz bir işletme öğrencisiyken, yeni yeni ortaya çıkan NLP, sonrada koçluk eğitimlerinden sonra, insan ilişkileri ve davranışları üzerine  ilgi duymaya başladı. İşletme mezuniyeti’nin ardından bu seferde, İstanbul Üniversitesin’de Sosyoloji okudu, onur öğrencisi olarak mezun oldu. Sonrasında Atılım Üniversitesinde Pozitif Psikoterapi Danışmanlığı üzerine eğitim aldı. Özellikle Dr. İvan Kirillov’dan aldığı Pozitif psikoterapi danışmanlık eğitimi, pozitif kavramının gücü hakkında yeni bakış açıları kattı.
World Association For Positive Psychotherapy, Dünya Pozitif Psikoterapi Derneği onaylı, Temel pozitif psikoterapi danışmanlık sertifikasyon modüllerini tamamladı.

Sosyoloji mezunu olarak, toplumun temel dinamikleri olan, aile, insan ilişkileri, yakın ilişkiler, çift ilişkileri konuları üzerine yoğunlaştı.
YouTube kanalı, kişisel gelişim alanında en çok izlenen kanallardan biri oldu.

Her gün, kişisel gelişim yolculuğunda öğrenmeye, gelişmeye ve insanların farkındalık ve gelişimlerine vesile olmaya devam etmektir.

Akademik MezuniyAkademik eğitim hayatını  4 üniversitede aldığı mezuniyetlerle ve aldığı bir çok özel eğitimlerle 10 yıl içinde tamamladı.etleri

 • Eskişehir / Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde İşletme bölümünden mezun oldu. Akabinde, Özel bir akademide Sistem Mühendisliğinde yetkinlik kazandı.
 • İstanbul/ İstanbul Üniversitesi’nde Sosyoloji (Toplum Bilimi) bölümünden yüksek onur öğrencisi olarak  mezun oldu.
 • Ankara/ Atılım Üniversitesi’nde,  Pozitif Psikoterapi Temel Danışmanlık programından mezun oldu. 
 • Ankara/ Atılım Üniversitesi’nde, Aile Danışmanlığı programından mezun oldu. Ayrıca, evlilik öncesi danışmanlık ve çift ilişkileri fark dersleri aldı.
 • World Association For Positive Psychotherapy, Dünya Pozitif Psikoterapi Derneği onaylı, temel pozitif psikoterapi danışmanlık sertifikasyon programını da tamamladı.

  Koçluk ve Kişisel Gelişim Üzerine Aldığı Bazı Sertifikasyonlar;

  NLP (Zihin Programlama) sertifika programları alanındaki eğitimlerini de Almaya’nın NLP ekolü olan DVNLP onaylı olarak NLPTA’da  NLP akademisinde tamamlamıştır.Uluslararası Kişisel Gelişim Federasyonu onaylı yaşam koçluğu sertifika programları,Federasyon ve üniversite onaylı olarak NLP practitioner, master practitioner ve master trainer sertifika programlarından da mezun olmuştur.IQC International Quantum Coaching, Kuantum Koçluk sertifikasyon programı,
 • IQC EFT (Emotional Freedom Technique) sertifikasyon programı
 • ,Regresyon-Bilinçaltı İletişim Teknikleri
 • ODM1, ODM2 ve ODM Aile Eğitim Programı ( Optimum Denge Modulü) programları,
 • Mind Training Institute (Bilinçdışı iletişim teknikleri) sertifika programı,
 • Kişisel Gelişim Federasyonu Onaylı, Beden Dili Ve Etkili İletişiYaptığı televizyon programları ;

2010 yılında TRT Anadolu’da ilk kişisel gelişim programını yaptı.

2011-2015 yılları arasında TRT-GAP’da Hayatın Renkleri programında, kişisel gelişim bölümünü hazırladı.

Ayrıca, etkili konuşma, beden dili, hitabet, hızlı okuma, koçluk  gibi bireysel gelişim konularında TRT kanallarına uzman konuk olarak programlara katıldı.

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRMEDİR!
Erdem Taşkınsu, Psikolog, Klinik Psikolog, Terapist ya da PDR danışmanı değildir. Erdem Taşkınsu, YÖK onaylı denkliği olan Devlet Üniversitelerinden (İst.Ü./Atılım Ü) Sosyoloji, Aile Danışmanlığı ve Pozitif Psikoterapi Danışmanlığı eğitimi alarak mezun oldu. Bu akademik mezuniyetlerine binaen kişisel gelişim, iletişim, NLP, Koçluk uygulamaları, EFT, Mindful, gibi bir çok kişisel gelişim ekolünde sertifikasyonlarını tamamlayarak, çalışmalar yapmaktadır.

Erdem Taşkınsu’ya ait hiçbir etkinlik, workshop, seminer ya da danışmanlık hizmeti bir hastalık tanısı koyma ve tedavi etme amacı taşımaz. Yapılan tüm çalışmalar bireysel niteliklerinizi artırmak ve farkındalığınızı yükseltmek içindir. Akıl ve ruh sağlığı hastalıklarınız için lütfen hekiminize ya da tıp doktoruna başvurun.

 Hiçbir etkinlik, workshop, seminer ya da danışmanlık hizmeti  bir hastalık tanısı koyma ve tedavi etme amacı taşımaz. Yapılan çalışmalar bireysel niteliklerinizi arttırmak ve yaşam kalitenizi yükseltmek içindir.