Erdem Taşkınsu

Sosyolog-Aile Ve İlişki Danışmanı

erdem-taskinsu-yasam-kocuSosyolog/Aile -İlişki Danışmanı

İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Lisansını onur öğrencisi olarak tamamladı ve mezun oldu.  İlave olarak Aile Sosyolojisi, Toplum Sosyolojisi , Evlilik Öncesi Çift Danışmanlığı gibi fark dersleri almıştır.
Atılım Üniversitesinde Aile Danışmanlığı (Yök Ve Aile Çalışma Sos.Pol. Bakanlığı Yönetmeliğine Uygun 450 saat Teorik Ve Uygulamalı) programından mezun oldu.

-Atılım Üniversitesinde W.A.P.P onaylı, Dr. İvan Kirillov’un tarafından düzenlenen Pozitif Temel Danışmanlık  eğitim programını tamamlamıştır.

 

Konuşmacı-Eğitmen-Öğretici ( Üniversiteler & Kurumlar)

İlk konferansını yazarlar birliğinde ‘’Hafıza ve Zeka’’ üzerine 19 yaşında yaptı. ( Dikkat : YouTube Kanalında Toplum Önünde Söz Söyleme Videosunun sonunda bu dönemin video kaydını izleyebilirsiniz.)

20’li yaşlarda Milli Eğitim Bakanlığı onaylı, Başkent Halk Eğitim Merkezinde, usta öğretici olarak hızlı okuma, hafıza teknikleri ve etkili iletişim teknikleri eğitimlerini verdi. Bu dönemde Başkent Halk Eğitim Merkezinde 2 Yıl boyunca usta öğretici olarak çalıştı.

ODTÜ, Bilkent Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Başkent Üniversitesi gibi seçkin üniversitelerin daveti üzerine toplum, aile, ilişkiler ve kişisel gelişim üzerine seminer ve konferanslar vermektedir.

Tarım Bakanlığı , Aselsan, Mayem, gibi devlet kurumlarında, etkili iletişim, stres yönetimi, hafıza gücü dersleri ve seminerleri verdi.

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRMEDİR !

Erdem Taşkınsu, Psikolog, Klinik Psikolog, doktor ya da psikoterapist değildir.
İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Lisansı mezuniyetine binaen, Atılım Üniversitesinde Yök Ve Aile Çalışma Sos.Pol. Bakanlığı Yönetmeliğine Uygun 450 saat Teorik Ve Uygulamalı  Aile Danışmanlığı sertifika programından mezun olmuştur  Sosyolojinin temel konusu toplum, aile, insan ilişkileri ve yakın ilişkileri etkileyen konular üzerine bilgilendirme ve koçluk yapar. Bununla birlikte terapi yapmaz, psikolog ya da psikoterapist değildir.

Erdem Taşkınsu’nun yaptığı paylaşımlar, hiçbir etkinlik, yazılar, workshop, videolar, seminer ya da danışmanlık, bir tanı koyma, terapi ya da tedavi etme amacı taşımaz. Yapılan tüm çalışmalar bireysel niteliklerinizi artırmak, sosyal ilişkilerinizi geliştirmek, motivasyon, kişisel potansiyelinizi açığa çıkartmak, ve farkındalığınız için bireysel gelişim ve koçluk çalışmalarıdır.
Tanı ve tedavi gerektiren durumlar için akıl ve ruh sağlığı ile ilgili sıkıntılarınız için lütfen bir psikiyatri hekimlerine başvurun.

Kişisel Gelişim Ve Koçluk Uygulamaları

Erdem Taşkınsu için kişisel gelişim lise yıllarında Tony Buzan’nın eserleriyle başladı,  hızlı okuma hafıza ve beyin eğitimlerine yoğun ilgi duymaya başladı, bu dönemde Tony Buzan Ekolünden hızlı okuma, hafıza, ve akıl haritaları eğitimlerini alma fırsatı oldu.

İnsan ve davranışlarını üzerine akademik mezuniyetlerine binaen kişisel gelişim uygulamalarında aşağıdaki sertifika programlarını tamamlayarak, kendi koçluk gelişim modelini geliştirmiştir.

-NLP ile ilgili ilk sertifika eğitimlerini  NLP (Zihin Dili Programlaması ) Almaya’nın NLP ekolü olan DVNLP onaylı olarak NLPTA’da  NLP akademisinde tamamlamıştır.

-İnternational Quantum Coaching merkezinde kuantum koçluk eğitimi, EFT Ve Reiki eğitimleri sertifikasyon eğitimlerini tamamladı.
– Psikiyatr Dr. İvan Kirillov ilave olarak kişilik gelişimi ve mindfulness eğitimleri…

-Optimum Denge Modeli ODM-1 ODM-2

-ODM Aile Programı

-NLP’nin destek isimlerinden  INPTA’nın başkanı Wyatt Woodsmall onaylı NLP practitioner eğitimini tamamladı.

-Uluslararası Kişisel Gelişim Federasyonu Onaylı Yaşam Koçluğu, NLP -Practitioner ve Master Practitioner Eğitimlerini serfikasyonlarını tamamladı.

-Mind Training Institute (Bilinçdışı iletişim teknikleri) sertifika programı.

Medya Ve Sosyal Medya

Erdem Taşkınsu 2010 yılında o dönem TRT Anadolu daha sonra TRT Gap’ın uzman konuğu olarak hayatın renkleri programında kişisel gelişim bölümünü hazırladı.

2017 Yılında YouTube için içerikler üretmeye başladı, kısa sürede 100 bin kişiye ulaştı. Sadece Erdem Taşkınsu Meditasyonları binlerce kişinin değişimine ve gelişimine katkıda bulundu.