Erdem Taşkınsu

Sosyolog-Aile Danışmanı

banner-erdemtaskinsu

ErdemTaşkınsu, İstanbul Üniversitesi Sosyoloji lisansın’dan yüksek onur öğrencisi olarak  mezun oldu. İnsan ve davranışlarına olan ilgisi nedeniyle Atılım Üniversitesinde,  Pozitif Psikoloji Temelli  eğitim almıştır.  Atılım Üniversitesinde World Association For Positive Psychotherapy, Dünya Pozitif Psikoterapi Derneği onaylı, temel psikoterapi danışmanlık eğitim programını tamamlama sürecindedir. Atılım  Üniversitesinde, Aile Danışmanlığı sertifika lisansından mezun olmuştur,  ayrıca bölüm içinde evlilik öncesi danışmanlık ve çift ilişkileri fark dersleri aldı. İki üniversite bitiren, Erdem Taşkınsu, ayrıca Anadolu Üniversitesi, insan kaynakları okumuş, işletme fakültesinden de mezun olmuştur.

İnsan, ilişkiler, aile, toplum, üzerine  akademik lisansı ve  almış olduğu eğitimleri,  koçluk ve bireysel gelişim tekniklerini, güçlü bir temel  üzerinden yorumlama fırsatı vermiştir.

Bireysel gelişim alanında ise yaşam koçluğu formasyonunu farklı ekollerden tamamlamıştır. IQC International Quantum Coaching, Uluslararası Kişisel Gelişim Federasyonu onaylı yaşam koçluğu sertifika programlarından mezun olmuştur.  NLP (Zihin Programlama) alanındaki eğitimlerini Almaya’nın NLP ekolü olan DVNLP onaylı olarak NLPTA da NLP akademisinde tamamlamıştır. Federasyon Ve Üniversite Onaylı olarak NLP pracititioner, master practitioner ve master trainer sertifika programlarından da mezun olmuştur.

2011-2015 yılları arasında TRT-GAP’da Hayatın Renkleri programında, kişisel gelişim bölümünü hazırladı.

Erdem Taşkınsu ‘nun gelişim yolculuğu henüz 19 yaşında Buzan ekolüne ilgi duyarak başlamıştır. O dönemde hızlı okuma, hafıza teknikleri, düşünce haritaları üzerine öğrenmeyi öğrenme eğitimleri almıştır.  20’li yaşlarda bu konularda derneklerde konferanslar vermeye başlamıştı. Bu seminerlerin bir örneğini youtube kanalındaki hitabetinizi geliştirin videosunun sonunda görebilirsiniz.

Kurumlara ve işletmelere yönelik de beden dili, etkili iletişim, liderlik gibi seminerler düzenlemiştir.

Çok erken yaşlarda, etkili konuşma, beden dili, hitabet, hızlı okuma, koçluk  gibi bireysel gelişim konularında TRT kanallarına uzman konuk olarak katılmaya başladı.

Başkent Halk Eğitim Merkezinde  usta öğretici olarak  Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı hızlı okuma, hafıza teknikleri müfredatını 1,5 yıl boyunca  usta öğretici olarak uygulamış ve bu müfredata katkılarda bulundu.

Youtubedaki kanalı kişisel gelişim alanında en çok izlenen kanallardan biri oldu, 1 yıl içinde 100 bin aboneye ulaştı. Sadece youtube için hazırladığı meditasyonlar ve videolarla bile yaşamı değişen insanlar oldu.

ODTÜ, Bilkent Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Turgut Özal Üniversitesi gibi üniversitelere konuşmacı olarak katılmaktadır.

*Not : Erdem Taşkınsu, Psikolog ya da klinik psikolog değildir. Sosyoloji lisansı mezunu olarak, insan yetenekleri ve davranışları üzerine çalışma yapmaktadır, Atılım Üniversitesi onayı aile danışmanlığı ve pozitif psikoloji temelli, pozitif psikoterapi temel danışmanı sertifika programlarını almaya hak kazanmıştır. Koçluk, NLP ve kişisel gelişim programlarını bu temel üzerine alarak, yorumlamaktadır. Workshop, seminer, danışmanlık, çalışmalarının hiçbiri, hastalık tanısı koyma, tedavi etme amacı taşımaz. Yapılan etkinliklerin amacı, bireylerin, farkındalık, motivasyon, performans, iletişim, yakın ilişkiler gibi konularda kişisel kapasitelerini keşfetmeleri ve geliştirmelerine destek olmak içindir.

erdem-taskinsu-yasam-kocu

Copyright © 2015 Erdem Taşkınsu