Erdem Taşkınsu

Sosyolog-Aile Danışmanı

banner-erdemtaskinsu

ErdemTaşkınsu, İstanbul Üniversitesi Sosyoloji lisansın’dan yüksek onur öğrencisi olarak  mezun oldu. Sosyolojinin temel konusu, toplum, aile ve insan ilişkilerinin dinamikleri en çok ilgisini çeken konu oldu. Atılım Üniversitesinde, Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın belirlediği kriterlerde  Aile Danışmanlığı Sertifika Programından mezun oldu. Atılım Üniversitesinde ilave olarak evlilik öncesi danışmanlık ve çift ilişkileri fark dersleri aldı. İnsan, ilişkiler,  aile, toplum
üzerine almış olduğu akademik eğitimler,  koçluk ve bireysel gelişim tekniklerini güçlü bir temel üzerinden uygulama zemini  sağlamıştır. İkinci üniversite olarak ise Anadolu Üniversitesinde, İnsan kaynakları okumuş ve işletme fakültesinden mezun olmuştur.  2011-2015 yılları arasında TRT-GAP’da Hayatın Renkleri programında, kişisel gelişim bölümünü hazırladı.

Bireysel gelişim alanın da , IQC International Quantum Coaching merkezinde, yaşam koçluğu, EFT (Duygusal Enerji Teknikleri) sertifikası aldı. Uluslararası gelişim federasyonu onaylı yaşam koçluğu sertifika programından mezun oldu.  NLP (Zihin Programlama) alanındaki eğitimlerini Almaya’nın NLP ekolü olan DVNLP onaylı olarak NLPTA da NLP akademisinde tamamlamıştır. Federasyon Ve Üniversite Onaylı olarak NLP pracititioner, master practitioner ve master trainer sertifika programlarından  da mezun olmuştur.

Erdem Taşkınsu ‘nun gelişim yolculuğu henüz 19 yaşında buzan ekolüne ilgi duyarak başlamıştır. O dönemde hızlı okuma, hafıza teknikleri, düşünce haritaları üzerine öğrenmeyi öğrenme eğitimleri almıştır.  20’li yaşlarda bu konularda derneklerde konferanslar vermeye başlamıştı. Bu seminerlerin bir örneğini youtube kanalındaki hitabetinizi geliştirin videosunun sonunda görebilirsiniz.

Kurumlara ve işletmelere yönelik de beden dili, etkili iletişim, liderlik gibi seminerler düzenlemiştir.

Çok erken yaşlarda, etkili konuşma, beden dili, hitabet, hızlı okuma, koçluk  gibi bireysel gelişim konularında TRT kanallarına uzman konuk olarak katılmaya başladı.

Başkent Halk Eğitim Merkezinde  usta öğretici olarak  Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı hızlı okuma, hafıza teknikleri müfredatını 1,5 yıl boyunca  usta öğretici olarak uygulamış ve bu müfredata katkılarda bulundu.

Youtubedaki kanalı kişisel gelişim alanında en çok izlenen kanallardan biri oldu, 1 yıl içinde 100 bin aboneye ulaştı. Sadece youtube için hazırladığı meditasyonlar ve videolarla bile yaşamı değişen insanlar oldu.

ODTÜ, Bilkent Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Turgut Özal Üniversitesi gibi üniversitelere konuşmacı olarak katılmaktadır.

erdem-taskinsu-yasam-kocu

Copyright © 2015 Erdem Taşkınsu