Hızlı Okuma Kurs Rehberi

Hızlı Okuma Kursları Rehberi

Neden bir hızlı okuma rehberi gereklidir ?

Profesyonel hızlı okuma ve dikkat atölye çalışmamızın içeriğini öğrenmek için lütfen tıklayın..

Okuma hızınızı arttırmak istiyorsunuz, hızlı okumaya merak sardınız, bunun içinse hızlı okuma tekniklerini araştırmaya başladığınız ve fark ediyorsunuz ki hızlı okuma yeteneğinin geliştirilebilir bir beceri, okuma hızı ile ilgili olarak abartılı rakamlar da dikkatinizi çekmiş olabilir. Bu yazımızda bir hızlı okuma programının niteliğinin nasıl olması gerektiğini daha iyi anlıyor olacaksınız. İşte bu bölüm bir anlamda size kılavuzluk yapacak. Hızlı okuma tekniği ile normal bir okuyucunun okuma hızı 2-3 katına kadar çıkabiliyor, daha açıklayacak olursak, beyin kelime işlem hızı çok yüksek, ve ancak gözlerimizi verimsiz bir şekilde kullandığımızdan beynin algılayabileceği kapasiteden çok daha az kelime gönderiyoruz, işte hızlı okuma programının temel amacı öncelikle bu dengeyi sağlamak olmalıdır.

Kendiniz için bir hızlı okuma programı ararken beklentilerinizi ve hedeflerinizi netleştirmeniz gerekiyor, çünkü işin içinde sadece sınavlardaki paragraf sorularını okumak olmayabilir, yani bir hızlı okuma programının ders çalışma tekniklerini, kalıcı öğrenmeyi hızlandırıcı etkenleri ve hatırlamayı da işlemesi gerekir.

Hızlı Okuma Ankara Eğitimlerini Değerlendirirken Nelere Dikkat Edeceksiniz ?

Genel olarak hızlı okuma tekniğinde 3-4 katı hızı vaat ederken sadece göz egzersizlerine dönük bir gelişim programı sürdü Bunun ile ilgilide bilgisayar programı kullanılır halbuki hızlı okuma programı kullanma mekanik ve monoton aynı zamanda ileride okuma hızının düşmesine bir neden olmaktadır. Bunu daha iyi anlamak için hızlı okuma programları ne kadar etkili ? Yazımızı okuyabilirsiniz. Sonuç olarak göz egzersizleri evet yapılmalı ancak aşağıdaki diğer kriterlere de dikkat etmelisiniz.

Anlama Ve Kavrama İle İlgili Uygulamalar Yapılıyor mu ?

Hızlı okumanın anlayarak olması gerekir ve anlayarak olması için ise zihinsel stratejilere ihtiyaç vardır. Bu konuda bazı stratejilerin ne olduğu konusunda bilgilenmek için anlayarak hızlı okuma isimli makalemizi okuyabilirsiniz.

Hatırlama Stratejileri Öğretiliyor mu ?

Anlamak ve hatırlamak farklı becerilerdir, dolayısıyla anladıklarınızı nasıl hatırlayacağınızı bilmenin ayrı stratejileri vardır. Zihin haritaları, öğrenme algoritması gibi stratejilerin hızlı okuma kursunda işenip işlenmediğini sorgulayabilirsiniz, hızlı okuma çalışmalarımızda beyin odaklı hızlı okuma sistemini kullanırız.

Aşamalı hızlı okuma testleri yapılıyor mu ?

Genel olarak hızlı okuma çalışmalarında yapılan bir durumda zor metin başlangıçta verilir ve sonun kolay bir metin veriri böyle bir algı karışıklığına izin vermemek için hızlı okuma ankara eğitimlerimizde başlangıç okuma testini üç düzeyde yaparız kolay, orta ve zor metinler üzerine yaptığımız hızlı okuma çalışmasının kursun bitiminde yine üç farklı düzeyde yaparız, buda değerlendireceğiniz kriterlerden birisidir.

Verilecek Eğitim Notunun İçeriği Nasıl ?

Hızlı okuma eğitiminde diğer dikkat edilecek bir husus ise verilecek olan eğitim notunun içeriği ve niteliğidir, 80 sayfalık detaylı hızlı okuma teknikleri açıklama ve uygulama olmak üzere iki bölümden oluşan hızlı okuma eğitim notları ile çalışmalar yapmaktayız.

Hızlı okuma kurslarında abartılı rakamlara dikkat edin

30 dakikada 300 sayfalık kitabı bitirmek gibi abartılı rakamlara itibar etmeyin, beynin algı kapasitesi zaten 800 kelimedir bunu yapan kişiler kitabın hepsini okumamaktadır böyle şovları hızlı okuma kursu ankara da bir yere gitmeden sizde yapabilirsiniz nasıl yapacağınızı merak ediyorsanız pareto ilkesi ile hızlı okuma yazımıza bir göz atabilirsiniz.

Birey görüşme deneyiminizi buraya yazabilirsiniz..

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.