İnovasyon Ve Yaratıcı Düşünce

Hafıza teknikleri bir bilgiyi, hızlı ve kalıcı hafızanıza yerleştirmek için belleğinizi etkin kullanmanızı sağlayan özel tekniklerdir. Bununla birlikte, sadece zihni etkin kullanma becerisini elde edebildiğinizde hafıza tekniklerini her durumda, bütün bilgi tiplerinde ve her yerde kullanabilirsiniz. Örneğin toplum karşısında konuşma yapmak için hafıza tekniklerini kullanarak bütün konunuzu evinizde rahatlıkla hızlı ve kalıcı hatırlayabilirsiniz ancak toplum karşısına çıktığınızda heyecan, endişe, kaygı gibi duyguları bloke edemezseniz, yine hatırlayamazsınız. Bundan dolayı hafıza teknikleri eğitimine başlarken önce bu kriterleri de göz önünde bulundurmanız daha faydalı sonuçlar almanızı sağlayacaktır..

Yaratıcı Düşünce İnovasyonun İşlemcisi Gibidir

İnovasyon üretimlerimizi arttırmak için programımızın ilk bölümünde önce beynimizi anlıyoruz ve bizi sınırlayan, inançlarımızı ve tutumlarımızı incelerken, beyin gücümüzü yaratıcılıkta nasıl kullanacağımızı öğreniyoruz.

Odaklanacağımız Bazı Alt Başlıklar :

Beynin yaratıcılık ve üretkenlik formülü
Beyin nasıl üretir ?
Yaratıcı fikirlerin kaynağı nedir ?
Yaratıcı zeka nedir ? Nasıl aktifleştiririz ?
Bilinçaltı ve Yaratıcılık
Bilinçaltı yaratıcılıkta nasıl kullanılır ?

YARATICI DÜŞÜNMEYİ ÖĞRENEBİLİRSİNİZ

Yaratıcı fikirler oluşturmanın garantisini veriyorum çünkü ;
Yaratıcı ve üretken fikirler oluşturmasını öğreneceğiz Üretken olan beyini anlayacağız Zihinsel durmunu yönetmenin çok kolay olduğunu fark edeceksin Yaratıcılığın zihinsel ve çevresel unsurlarını keşfedeceğiz Yakınsak ve ıraksak düşünceyi geliştireceğiz Scamper, Mind Map, Brain Storm, Disney gibi birçok teknik ve modeli öğreneceğiz

Birey görüşme deneyiminizi buraya yazabilirsiniz..

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.