Sunum Teknikleri

Sunum teknikleri konusunda ilham alınacak birileri var ise bu kişiler yüzyıllar önce filozoflar ve hatipler olabilir. Çünkü bugün sunum teknikleri dediğimiz kavramları, onlar o dönemde etkili konuşan hatipler olarak icra ediyorlardı ve güzel konuşma ve etkili konuşmanın önemini fark etmişlerdi çünkü hitabet sanatı işiniz ne olursa olsun, bir eğitmen ya da öğretmen olabilirsiniz ya da iş yaşamında sunum yapmak zorunda olabilirsiniz, sizin en önemli yeteneklerinizden olacaktır. Bu programda sunum tekniklerini, uygulamalı bir şekilde işlerken, etkili konuşmanın, güzel konuşmanın nasıl hitabet sanatı ile birleştirileceğini de uygulamalarıyla açıklıyoruz. Sunum teknikleri ile ilgili eğitim programımızı inceleyebilir, konu ile yayınladığımız televizyon programlarını izlerken bizi kıyaslayabilirsiniz.

Hitabet, etkili konuşma topluluk önünde İletişim becerilerinizi geliştiren bir programdır. Topluluk karşısında etkili konuşabilen, soru sorabilen, sunum yapabilen ve kendini ifade edebilen bireyler olarak bu bölümde hitabet tekniklerini öğreneceksiniz.

Odaklanacağımız Bazı Alt Başlıklar :

Ethos, logos ve patos : Hitabet Sanatı Etkili Konuşmanın Sırları : Etkili sözcükler İnsan beyni nasıl konuşmaları dinlemekten hoşlanır TED Profesyonel Konuşmacıların sırları nedir ?
Konuşma ve siz : İletişimsizsiniz ! Topluluk ile Nasıl Etkileşime Geçeriz ?

Odaklanacağımız Bazı Alt Başlıklar :

Sunum Modelleri 4 MAT Teknikği Kalabalık karşısında heyecan ve enerji dengesini sağlamak Sunuma Giriş : Sihirli sorular, metaforlar, hikayeler, sözcükler Sahneyi ve araçlar etkili kullanma Duygu yönetimi teknikleri, enerji arttırmak için kullanılır.


Birey görüşme deneyiminizi buraya yazabilirsiniz..

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.