ERDEM TAŞKINSU UPDATE KOÇLUK İLE GÜNCELLEN

Yolculuğunuz buradan başlıyor…

|Update Koçluk Nedir ?

Update kendini güncelleme koçluğu, özetle peki ama nasıl ? sorusunun cevabını size hedef, değer, eylem ve sonuç odaklı olarak deneyimletmeyi amaçlar. Koçluk tekniklerine ilave ilişkilerinizde, işinizde, iletişiminizde daha etkili ve güçlü olmanız ve olabileceğiniz en iyi versiyona yükselmeniz için kendinizi ve yaşamınızı güncellemenizi sağlayacak metodolojileri sunan bir kişisel gelişim planı ve programıdır.

|Update Koçluk Ne Değildir ?

Update koçluk bireyin ilişkisinde ve işinde optimizasyon ve inovasyon amacı taşır. Bir bozukluğun iyileştirilmesi değildir, tedavi etme amacı taşımaz, bundan dolayı akıl ve ruh sağlığı yerinde bireyler içindir. Lütfen kişilik ile ilgili bozukluklar, ruhsal rahatsızlıklar, psikolojik hastalıkları için psikiyatri hekiminize ya da klinik psikoloğa başvurun. Bir hastalık tanısı, tedavi, psikoterapi programı değildir.

|Kimler içindir ?

Koçluk ya da mentörlük, hedeflerin netleştirilmesi, değerler, eylem, sonuç sürecinde bireyin motivasyon ve inancını yükseltmeyi amaçlayan verimliliği ve performansı arttırıcı çalışmalardır.


|Update Koçluğun Farkı Nedir ?

Klasik kişisel gelişim ve koçluk tekniklerinin aksine Erdem Taşkınsu’nun geliştirdiği tescilli Update kendini güncelle modeli kişisel gelişim tekniklerinin ve ilişki taktiklerinin ötesindedir.

|Update Kendini Güncelleme Metodolojisi

Tescilli Update Koçluk 5 aşamada kendimizi güncelleriz ;

1-Kendini Dengele
2-İyi yaptıklarını sürdür..
3-İçindeki kaynaklara eriş..
4-Gücüne erişmeni engelleyen sınırlardan özgürleş..
5-Yeni alışkanlıklar ve yetkinlikler ile kendini güçlendir..

|Update Koçluk Sistemi Neyi Farklı Yapıyor ?

1-Seni sınırlayan zincirlerini kırdığında kaynaklarına ulaşırsın

Bireyin ilişkilere ya da başarıya dair etki ve çekim gücünü sınırlayan bu kod güncellenmediği sürece ilişkilerde benzer döngülerin tekrar edilme olasılığı artar.

İlişkilerinde benzer ilişki döngülerini yaşamak gibi, ilişkinde olduğun kişiler ve roller farklıda olsa ilişki kodların güncellenmediği sürece benzer senaryoları yaşama ihtimalimiz vardır. Olabileceğin en iyi haline ulaşmayı engelleyen ya da gücünü etkinleştirmeni sınırlayanda bu sınırlayıcı kodların olabilir. Update kendini güncelleme koçluğu içsel kaynaklarına erişmeni engelleyen kısıtlamalardan özgürleşmene destek olur.

2-Seni daha güçlü bir insan yapacak ilişki ve başarı kodlarını güncelleriz.

|Kendini Güncelle Update Koçluğun Felsefesi


En güçlü insan Kendi dengesinde olandır. En huzurlu ilişki ise dengini bulan ilişkidir. Hayattaki etki gücümüz neden düşüyor ? Ya da İçinde daha fazlası olduğunu hissettiğin halde neden ortaya daha daha azı çıkıyor ? Bu dengeni bulman ile ilgilidir. Update koçlukta dengeni bulmanı sağlayacak çalışmalar ile başlarız.

|Neden ilişkilerde mutsuz oluyoruz ? Yaşamda başarı neye bağlı ?

Yaşamdaki etki gücümüz için önce dengemizi, ilişki huzurumuz için ise dengimizi bulmazsak mutsuzluk daha ağır basmaya başlar. Doğru ve mutlu ilişkiler dengini bulmadan önce kendi dengeni bulmak ile ilgilidir. Kendini Güncelleme Koçluğu bu anlamda sizin başarı ve ilişki kodlarını yeniden günceller.


Update koçlukta amacımız bu sınırlardan ya da kısıtlamalardan seni özgürleştirmek, içsel kaynaklarına erişmeni destekleyecek yolların anahtarını veren bir sistemdir.

Danışmanlık hizmetimizden farkı da budur. Danışmanlık yaşadığınız duruma yönelik anlık yol haritası sunar, update koçluk ise bu yolda birlikte yol alırken bireye daha etkili olmayı öğretir.

|Kimler İçin ?

Öncelikle şu iki konudaki soruların cevabını kendinize sorarak kendiniz için farkındalık sürecinizi başlatabilirsiniz..

Kendini Güncelleme Koçluğu bu anlamda sizin başarı ve ilişki kodlarını yeniden günceller. 
-Kendinizle aranız nasıl ? Kendinize karşı gerçekten pozitif misiniz ? -----Pozitif bir zihin pozitif bir yaşamı oluşturur..
-İlişkinde gerçekten mutlu ve huzurlu musun ? 
-Herkesi memnun etmeye çalışıyor muyum ? 
-Duygusal anlamda beni sömüren, toksik ilişkiler karşısında yeterince 
güçlü müyüm ? Dur diyebiliyor muyum ? 
-Kullanılmadığımı hissettiğim doğru ve düzgün ilişkiler yaşıyor muyum ?
-İlişkimde yüzde kaç kendim gibi olabiliyorum ?
-Çelişki de çok sık kalıyor muyum ?

İŞ YAŞAMIM 
-Potansiyelime göre yüzde kaç başarılıyım ? 
-Kendimi sabote edici, yargılayıcı düşünceler ile gücümü tüketiyor muyum ? 
-Girişimciliğimi ve etki gücümü iletişimde, sınırlandırıyor muyum ?
-Kazancım ve gelir düzeyim daha iyi olabilir mi ?  
-----
Update Kendini Güncelle Koçluğu hayatın içinde ve iş yaşamında  başarı ve etkili olmaktır. Fayda vermeyen kodlarımız ve inançlarımız hedeflerimize ulaşma arzusundayken bizi geriye çeker. Update koçlukta buradaki hedefimiz ise bizi kısıtlayan başarı kodlarımızı, sınırlamalarımızı, yapıcı ve güçlü kodlar ile güncellemektir.  

|Ne değildir ? Kimler İçin Uygun Değil ?

Kendini Güncelleme koçluk, danışmanlık ve etkinlikleri özel ve iş hayatınızda bireysel gelişim planı ve programıdır. Kişisel gelişim akıl ve ruh sağlığı yerinde bireylerin verimliliğini, performansını, motivasyonunu, kariyerini, ilişki kalitesini, iletişim yetkinliğini yükseltmek için yapılan çalışmalardır. 

Koçluk ya da  mentörlük, hedef, değer, eylem, sonuç sürecinde bireyin motivasyon ve inancını yükseltmeyi amaçlayan verimliliği ve performansı arttırıcı çalışmalardır, bir bozukluğu tedavi etmek,
kişilik ile ilgili bozukluklar, ruhsal rahatsızlıklar, psikolojik hastalıklar için lütfen psikiyatri hekiminize ya da klinik psikoloğa başvurun. Bir hastalık tanısı, tedavi, psikoterapi programı değildir .

|Kendini Güncelleme Koçluğu Kimler İçindir ? 

Yaşamda arzu ettiğiniz hedeflerinizi netleştirmek ve bunun için motivasyon, inanç ve performansınızı desteklemek verimliliğinizi yükseltmek, ilişkilerinize doyumu arttırmak, keşkesi en az kararları vermenize destek olmak içindir. 

İş hayatınızda etki gücünüzü, başarınızı ve kazancınızı artırmak üzerine olabilir, eğer öğrencilik hayatı devam eden bir yetişkin ya da öğrenciyseniz de, hızlı algılama, photo-okuma, dikkati arttırma ile ilgili uygulamalar olabilir.

Özel hayatınızda duygusal, romantik ilişkilerinizle, partnerinizle yaşadığınız ilişki çıkmazlarınızda, doğru insanı bulmak, huzurlu ve düzgün ilişkiler oluşturmak, benzer döngülerden özgürleşmek içindir.