Öğrenci Koçu Kimdir ? Öğrenci koçluğu nedir ?

Öğrenci koçu, öğrencinin sahip olduğu potansiyeline nasıl ulaşacağı ile ilgili bir farkındalık oluşturarak, bu gücü amaçlarında nasıl kullanacağını öğretir. Öğrenci koçu ile öğrencinin, kendini tanıma sürecinde güçlü yanları ve iyileştirilmesi gereken yönleri tespit edilirken, yaşam amacı belirleme, verimli ders çalışma teknikleri, öğrenme stratejileri, hafıza teknikleri, hızlı okuma gibi yetenek ve becerilerini geliştiren bireysel çalışmalar yapılır.
Bundan dolayı öğrenci koçu, öğrenciye kendisi için, dersleri, sınavlar ve yaşam için farkındalık yaratan bir koçluk yaparken, aynı zamanda beynini etkin yönetmek için teknikler sunabilen bir mentör de olabilmelidir. Bir öğrenci koçucunun sadece koçluk becerilerine değil, aynı zamanda teknik konularda da mentörlük yetilerine sahip olması gerekir.

Bir öğrencinin koçunun hedefi öğrencinin yetilerini geliştirerek belirledikleri hedef doğrultusunda yeteneklerini geliştirmektir. Öğrenci koçluğunda Zekice düşünmek, hafızayı geliştirmek, anlayarak daha hızlı okumak ve hızlı öğrenmek, sınavlarda rahat ve sakin olabilmek gibi yetiler kanıtlanmış teknik ve stratejiler ile açıklanır. İnsan beyninde yaratılışta var olan ve öz kaynakları ile bağlantı kurulduğunda ortaya çıkan doğal yeteneklerdir. Öğrenci koçluğunda da amacımız bu yetenekleri keşfetmek ve geliştirmektir. Her öğrencide var olan bu yetenekler kapının ardındaki hazine gibidir, öğrenci koçluğu öğrenciye bu kapıyı açabilmesi için çok özel bir anahtar verir. Başarılı bir öğrenci koçu, öğrenciyi sahip olduğu ve kullanılmayı bekleyen muhteşem öz kaynakları ile buluşturarak, en iyi olabileceği gerçek potansiyeline ulaştırmak için destek olur.

Özetle bir öğrenci koçunu;
Öğrenciye geçeceği yollarda, onu yolda tutan, amaçları için yol haritasını çizdiren, yönünü bulmak için pusula veren, karşılaştığı durumların kendi başına da üstesinden gelebilmesi için beynini etkin kullanabileceği güçlü teknikler ile donatılmış bir alet çantası veren/sunan yardımcı bir yol arkadaşı olarak düşünebilirsiniz. Etkin bir öğrenci koçluğu bu çalışmaları kapsamalıdır.

Uygulamalarımızı Farklı Yapan Nedir ? Aşağıdaki en önemli 4 madde bizi ayırmaktadır. Çünkü;

Öğrenci İle İletişim

Seans sonrası da öğrenci ile geribildirime dayanan sıkı bir işbirliği vardır. Öğrenci takip programımız ile her an iletişim halindeyiz.

Akademik Derinlik

Erdem Taşkınsu, öğrenci koçluğunun ötesinde sosyolog ve psikoloji eğitimi almış bir eğitim bilimcidir.

Sınav Kaygısı

Koçluk modelimiz sınav kaygısı yaşayan öğrencinin bir daha asla kaygı yaşamayacağının garantisini vermektedir.

Bilinçaltı Telkin CD

Her seans da öğrencinin dikkat eksikliği,ders çalışmaktan sıkılma gibi durumlarına yapılan uygulamalara ilave telkin cd hazırlanmaktadır.

Öğrenci Koçluğu İle İlgili Merak Ettikleriniz

Nedir ? Ne değildir ?

Öğrenci koçluğu mevcut eğitim sisteminde bu eksiliğin telafi edilmesi, öğrencinin sınav maratonunda beynini etkin..Devamını Oku

Kimler İçin ?

Ders çalışmaktan sıkılan biri beni motive etsin diyen, şu konuları daha kolay öğrensem diye, sınava rahat rahat girmek isteyen öğrenciler içindir.Devamını Oku

Seanslar Nasıldır ?

Öğrencinin kendi kendine ders çalışma ve yetebileceği ana kadar 3-6 ay arasında yapılır, ayda dört defa, hafta bir kez yapılırDevamını Oku

Farkımız Ne ?

Klasik öğrenci koçluğundan en önemli farkımız beceri kazandırma ve bilinçaltı ukoçluğu uygulamamızdır.Devamını Oku