Erdem Taşkınsu kimdir ?

Erdem Taşkınsu, uzun yıllardır kişisel gelişim ve NLP alanında çalışan bir aile danışmanıdır.  Kendini Güncelle danışmanlık, koçluk ve mentörlük şirketinin kurucusudur. Danışmanlık, koçluk, kimliklerinin yanında ayrıca Atılım Üniversitesinde koçluk ve mentörlük eğitimleri veren bir akademisyendir. Atılım Üniversitesi bünyesinde, koçluk ve mentörlük eğitmini, hazırlamış, sunmuş ve koçluk mesleğine adım atan birçok  kişi bu programdan mezun olmasına katkıda bulunmuştur.   Atüsem linkine tıklayarak resmi kaydını görebilirsiniz. 


 Akademik Eğitimi

 • İstanbul Üniversitesi Sosyoloji lisansını onur öğrencisi olarak tamamladım ve mezun oldum. Sosyoloji bireyin, toplum ve gruplar ile olan etkileşiminden, aile, grup ve sosyal ilişki dinamikleri üzerine olan kapsamlı bir bölüm. Aile, insan ilişkileri ve yakın ilişkilere odaklanmayı tercih ettim.
 • Sosyoloji mezunu olduğum için Atılım Üniversitesin ’de Aile Danışmanlığı eğitimine katılma avantajım oldu . Aile Çalışma ve  Sosyal Hizmetler Bakanlığı  yönetmeliğine  uygun olarak ( 450 saat Teorik- Uygulamalı )  Atılım Üniversitesi Aile Danışmanlığı programından mezun oldum. Ayrıca İlişkiler ve yakın ilişkiler konusunda evlilik öncesi çift danışmanlığı, aile sosyolojisi gibi fark dersleri aldım. Belge sorgula linkine tıklayarak, 2018/0348 sertifika numarasıyla üniversiteye resmi kaydımı görebilirsiniz. 
 • Aile Danışmanlığı eğitimime binaen, Atılım Üniversitesin’de, Pozitif Psikoterapi Temel Danışmanlık PPT eğitim programlarına katılmaya hak kazandım. Atılım Üniversitesi onaylı olarak “Pozitif Psikoterapi Temel Danışmanlık” (PPT) programından da mezun oldum.  Bu program, bana koçluk, mentörlük çalışmalarının sınırlarını öğretti. 
 • Belge sorgula linkine tıklayarak, 2019/0824 sertifika numarasıyla üniversiteye resmi kaydımı görebilirsiniz. 
 • Üsküdar Üniversitesin’de ise “Aile Danışmanlığında Bilişsel Davranışçı Psikoterapi” eğitimini tamamlayarak mezun oldum. 
 • Koçluk, mentörlük ve danışmanlık konusunda, dünyaca tanınmış uluslararası bir psikoterapist olan Prof. Dr. Ivan Krillov’dan Atılım Üniversitesi onaylı olarak  eğitimler aldım.
 • Ayrıca, Nosrrat Peschinan’nın kurucusu olduğu PPT eğitimin sertifikasyonlarını World Association For Positive Psychotherapy (WAPP) onaylı olarak da tamamladım.
 • Sakarya Üniversitesi ” Eğiticinin Eğitimi” programından da başarıyla mezun oldum. 
 • Özellikle işletmelere kurumsal koçluk, yönetim ve danışmanlık sürecinde oldukça istifade ettiğim ikinci 4 yıllık ana lisansım ise işletme üzerinedir. Kişisel gelişim ile ilgili araştırma yaptığım yıllarda “Eskişehir /Anadolu Üniversitesinde İşletme Fakültesinde” işletme lisansımı tamamladım ve mezun oldum. Eş zamanlı olarak 1,5 yıl sistem mühendisliği eğitimi aldım. 


Ayrıca Kişisel Gelişim Mezuniyetleri

 • 1997 yılından beri kişisel gelişim ile ilgili çalışmalar yapıyorum, aşağıda paylaştıklarım kişisel gelişim alanın aldığım eğitimlerden bazıları, aldığım ve verdiğim eğitimlerin, sertifikaların sayısını ve süresini hatırlamıyorum bile. Şöyle sorular alıyorum, kişisel gelişim ile ilgili eğitim almaya ve vermeye bu kadar erken başladınız mı ? 21 yıl önce çekilmiş aldığım bir  hitabet ve etkili konuşma eğitimden video kaydını referans olarak size sunmak istiyorum. Erdem Taşkınsu Referans linkine tıklayarak izleyebilirsiniz. 
 •  Uluslararası standartlarda bir NLP eğitimi aldım. NLP eğitimini, International Association of NLP Institutes (IN Instititutes), Almanya Ulusal NLP Birliği (DVNLP) ve Avrupa NLP Topluluğu (ECNLP) kuruluşlarından onaylı olarak, 2009 yılında NLP Academy Turkey’ de (“NLPTA” ) aldım. 
 • NLP konusundaki resmi bilinirliğimi, NLP, Koçluk, Mindfulness organizasyonlarından biri olan Uluslararası NLP Enstitüleri Birliği (IN Instititutes) enstitüsünde aşağıdaki linke tıklayarak görebilirsiniz :
 • Uluslararası NLP Enstitüleri Birliği (IN Instititutes):
   www.nlp-institutes.net/erdem-taskinsu
 • Tony Buzan Ekolünden, Kişisel Gelişim Federasyonu onaylı hızlı okuma, hafıza teknikleri eğitmenliği sertifika programlarını tamamladım. Ve 2008-2009 yılları arasında MEB onaylı olarak Çankaya Başkent Halk Eğitim Merkezi tarafından Usta öğretici ünvanı aldım.
  2008 yılında MEB onaylı olarak yaptığım kişisel gelişim çalışmalarını da usta öğretici linkine tıklayarak görebilirsiniz.
  Bu merkezde Hızlı okuma ve hafıza teknikleri, etkili iletişim becerileri konusunda eğitmen kadrosuna ve kişisel gelişim meraklılarına eğitimler verdim.
 • 2010 yılında NLP’nin kurucu destek isimlerinden  INPTA’nın başkanı Wyatt Woodsmall onaylı NLP practitioner eğitimi aldım.
 • Ayrıca bazı yan disiplinler olan, EFT, Mindfulness, Reiki, Meditasyon, kuantum multidisipliner bir bakış açısı için tamamlayıcı eğitimler aldım.
 • İnternational Quantum Coaching merkezinde kuantum koçluk eğitimi, EFT Ve Reiki eğitimleri sertifikasyon eğitimlerini tamamladı.
 • Farkındalık ve meditasyon teknikleri konusunda doğu’nun öğretilerini, batının’da tanımasına vesile olan Jon-Kabat-Zinn  Mindfulness programını tamamladım.
 • Optimum Denge Modeli ODM-1 ODM-2/ODM Aile Danışmanlığı seminerlerine katıldım.


Konuşmacı/Eğitmen
&Kurumsal Çalışmalar ve Referanslar
   

 • Erdem Taşkınsu, ODTÜ kampüsünde kişisel gelişim dersleri vermiştir. Bilkent Üniversitesi, Çankaya Ü, Eskişehir Ü., Başkent Ü, Hacettepe Ü. gibi üniversitelere konuşmacı  olarak davet edilmiştir. Tarım Bakanlığı Aselsan, Mayem, gibi devlet kurumlarında, etkili iletişim, stres yönetimi, hafıza gücü dersleri ve seminerleri vermiştir.
 • 2006 yılında genç gelişim dergisinde kişisel gelişim makaleleri yazan Erdem Taşkınsu Milliyet gazetesinde kişisel gelişim ve ilişkiler köşesinde yazılar yazmaktadır.
 • YouTube Kanalına ürettiği içerikler kısa sürede 100 bin kişilik bir topluluk takip etmeye başlamıştır, şuanda ise YouTube kanalında 300 kişilik bir topluluğa hitap etmektedir. Hazırladığı içerikler videoları milyonun üstünde izlenmiştir.
 • 2012-2015 Yılları arasında TRT kanallarında hayatın renkleri isimli programın kişisel gelişim bölümünün uzman konuğu olarak kişisel gelişim bölümünü hazırlamış ve konuşmacı olarak katılmıştır.

   TEŞEKKÜRLERİM

Erdem-Taşkınsu-Biyografisi

erdem-taskinsu-biyografisi

Eğitim ve öğrenim hayatımda her gün yeni bir şeyler öğreniyorum. İnsan yetkinlikleri konusunda ustalaşmış bir çok değerli eğitmenin eserlerini okudum ve eğitimlerine katılma şansım oldu. Kimisiyle bizzat tanışma fırsatı buldum, kimisinin de eğitimlerine katıldım ve bazılarının da eserleri yaşamımda ciddi iz bıraktı ve etkiledi. Yaşam yolumda beni aydınlatan tüm hocalarıma bana kattıkları bilgi ve farkındalıklar için teşekkürlerimi sunarım…

Tony Buzan(Memory Power/Speed Reading), Dr. Whats Woodsmall(NLP/TimeLine), Prof. Dr. Ivan Kriliov, NLPLehrTrainer Taşkın Köksalan, Richard Bandler (NLP), Robert Dilts , Nossrat Peseschkian, Psikoterapist Hakan Ayçiçek David Cornwell (Meditasyon), Tony Robbins (Ultimate Edge), Jon Kabat-Zinn (Meditasyon)

Amacım ve Misyonum ;

Kişisel gelişim, koçluk ve mentörlük ülkemizde yeterince anlaşılmamasından daha kötü olan yanlış bir şekilde kullanılmaya açık olmasıdır. Bilinçsiz ve donanımsız eylemler arttıkça, kişisel gelişim, koçluk teknikleri ve NLP gibi kıymetli disiplinlerin, amacı dışında ve yanlış kullanıldığını görmek çok üzücü..
Benim amacım, Kendini Güncelle etkinlikleri ile  kişisel gelişimin, koçluk ve mentörlük çalışmalarının aslına uygun bir şekilde kullanılmasına katkı sağlamak. 

 
Bu yanlış kullanımlardan dolayı bir kesim kişisel gelişimin ismini değiştirerek, kişisel gelişimi genellemeye giderek ya dışlıyor ya da bir kesim ise anti kişisel gelişimci oluyor. Bu yanlış kullanımların içinde insanların umutlarını sömürerek zenginliğin, bolluğun, aşkın, sihirle, mucizeyle enerjiyle geleceğini söyleyen hurafe yaklaşımlar olduğu gibi, bir kesim de kişisel gelişimi “gelişim rayının” dışında kullanarak psikiyatrinin alanına dalması, elbette kişisel gelişim, nlp, mentörlük gibi disiplinlerin yanlış anlaşılmasına sebebiyet veriyor. Yurt dışında kişisel gelişim ve koçluk çalışmalarının başarılı örneklerini görebilirsiniz. 

Bugün Buda’dan Mevlanaya, Sokrates’ten Halil Cibrana her şeyin özünde gelişim olduğunu rahatlıkla görebiliriz. Kişisel gelişim, bir  farkındalık ve yetkinleşme yoludur, sürçünün ehliyetsiz olması  ya da o yolu yanlış bilmesi, yolu kötü yapmaz. Güneş her zaman güneştir.

Erdem Taşkınsu olarak misyonum, Kendini Güncelle bünyesinde, kişisel gelişim, koçluk, mentörlük ve temel disiplinlerin Meditasyon, NLP, EFT.. gibi  doğru kullanımlarını ve bilimsel kullanımlarını, bilgi, destek, etkinlik ve danışmanlık hizmetleri ile sunmaktır.